علیزاده: دست مردم را می‌بوسم، شرمنده‌شان شدم

دختر افتخار آفرین تکواندوی ایران می گوید هنوز درباره جراحی دست و پای خود تصمیمی ندارد و فعلا می خواهد استراحت کند.

به گزارش “ورزش‌سه” و به نقل از روزنامه شهروند، کیمیا علیزاده نیازی به تعریف و تمجید و دادن لقب‌های آنچنانی ندارد؛ القابی مثل بانوی تاریخ‌ساز و کیمیاگر تاریخ و طلایه‌دار زنان ورزشکار ایران، برای این دختر جوان کافی نیست. شاید هر ورزشکار دیگری جای او بود، وقتی که به‌عنوان نخستین زن ایرانی روی سکو ایستاد و مدال گرفت، بالاخره یک جایی، یک روزی غرور را حق خود می‌دانست و از خودش بیشتر از همه چیز مواظبت می‌کرد؛ اما داستان کیمیا با همه فرق دارد. کیمیا علیزاده دوست‌داشتنی است نه به‌خاطر مدال‌هایش و این‌که تا حالا ٦ بار تاریخ‌ساز شده و مدال‌هایی را کسب کرده که تا قبل از او کسی حتی به کسب آن هم فکر نمی‌کرد، بلکه به‌خاطر خلق‌و‌خوی اش قابل ستایش است. او با مصدومیت به المپیک رفت و با رقیبانی قدرتمند و سالم مبارزه کرد؛ اما درست وقتی ما در حال پایکوبی به خاطر مدال برنز او بودیم، داشت غصه می‌خورد که چرا به فینال نرسیده است. کیمیا بعد از المپیک باید جراحی می‌کرد تا مجبور به مدارا با درد سمج مچ پایش نشود. او در تمام دوران نقاهت از این‌که نمی‌توانست تمرین کند و ناچار بود هر روز به فیزیوتراپی بپردازد، حال خوبی نداشت. او هر بار با اصرار از پزشکان می‌خواست مجوز آغاز تمرینات را بدهند اما جواب پزشکان منفی بود. با این حال بالاخره اصرارهایش جواب داد و برای مسابقات جهانی توانست تمریناتش را شروع کند. وقتی کیمیا در مصاحبه‌ای اعتراف کرد با آسیب‌دیدگی‌هایش حرف می‌زده تا زودتر بهبود پیدا کنند و او تمریناتش را آغاز کند، فهمیدیم که این دختر تا چه حد شایسته افتخاراتی است که کسب می‌کند. علیزاده با دردها و مصدومیت‌هایش نقره جهان را گرفت؛ اما برخی نگذاشتند کام او و مردمی که ایستاده برایش کف زدند، شیرین بماند. انتقاد از دختر ١٩ ساله‌ای که با چندین آسیب‌دیدگی روی شیاپ چانگ رفته و نخستین مدال نقره بانوان ایران در جهان را کسب کرده، با هیچ منطقی سازگار نیست. با این حال این دختر محجوب و دوست‌داشتنی به جای پاسخ‌دادن به انتقادات، بابت طلایی‌نشدن عذرخواهی کرد. عذرخواهی‌ای که اگر چه حق کیمیا نبود، اما ارزش صدچندانی به او و مدال‌هایش داد. حالا کیمیا در دوراهی سختی قرار گرفته است. پزشکان به جراحی مصدومیت‌هایش اصرار دارند اما خودش می‌خواهد با آنها کنار بیاید و حداقل یکی را به دست تیغ جراحی بسپارد تا دوری‌اش از تکواندو طولانی‌تر نشود. برای آگاهی از آخرین وضع کیمیای دوست‌داشتنی تکواندو به سراغ او رفتیم تا از زبان خودش در جریان آخرین وضعیتش قرار بگیریم.

 

 *شاید برای خیلی‌ها عجیب باشد که چرا در تمام این مدت که تو مصدوم بودی، با این همه آسیب‌دیدگی روی شیاپ چانگ حاضر می‌شدی.
من قبل از المپیک هم مصدومیت‌هایی داشتم که نمی‌توانستم همه آنها را با هم درمان کنم. در ناحیه مچ پای چپم درد زیادی داشتم اما با آن کنار آمدم و در المپیک مسابقه دادم. بعد از پایان المپیک هم شرایط جوری بود که نمی‌توانستم همه آسیب‌دیدگی‌هایم را درمان کنم. به توصیه پزشکان تصمیم گرفتم فقط مچ پای چپم را جراحی کنم. تصمیم گرفتم با بقیه آسیب‌دیدگی‌هایم مدارا کنم تا بعد از مسابقات قهرمانی جهان به درمان آنها بپردازم. در تمام ماه‌های اخیر هم مشغول فیزیوتراپی بودم و تلاش می‌کردم شدت مصدومیت‌هایم بیشتر نشود. نمی‌خواستم مسابقات قهرمانی جهان را از دست بدهم چون حتما باید در این مسابقات شرکت می‌کردم.

 

 * اما این ریسک بزرگی بود که می‌خواستی با مصدومیت‌های مداوا نشده در مسابقات جهانی مبارزه کنی.
شاید اینطور باشد اما من نمی‌خواستم در آن مقطع زمانی همه آسیب‌دیدگی‌هایم را درمان کنم. در واقع من نزدیک به یک‌ سال مصدوم بودم و باید با آنها کنار می‌آمدم. اگر می‌خواستم همه آسیب‌دیدگی‌هایم را درمان کنم، قطعا به مسابقات جهانی نمی‌رسیدم و آن را از دست می‌دادم. اصلا دلم نمی‌خواست این اتفاق بیفتد به همین دلیل فقط مچ پای چپم را جراحی کردم.

 

*چرا به شرکت در مسابقات جهانی اصرار داشتی؟
من از شرایط خودم باخبر بودم و می‌دانستم می‌توانم در این مسابقات مدال بگیرم. با خودم گفتم با این شرایط کنار می‌آیم و بعد از مسابقات جهانی جراحی می‌کنم. نمی‌خواستم شانس کسب مدال در این مسابقات مهم را از دست بدهم.

 

*مصدومیت‌هایت در جریان مسابقات جهانی برایت مشکل‌ساز نشد؟
از بازی دوم دردم بیشتر شد؛ چون درگیری در مبارزه‌ها افزایش پیدا می‌کرد و با بیشترشدن برخوردها من هم درد بیشتری تحمل می‌کردم؛ چون مصدومیت‌هایم تشدید می‌شد.

 

 

*ظاهرا مربی تو با حضورت در فینال مخالف بود؛ درست است؟

بله همین‌طور است. بعد از بازی نیمه‌نهایی درد زیادی داشتم و شرایطم خوب نبود. مربی‌ام نمی‌خواست روی شیاپ‌ چانگ بروم و مبارزه کنم. او به خاطر سلامتی‌ام از من خواست در این مبارزه حاضر نشوم؛ اما من نمی‌توانستم قبول کنم به‌سادگی بازنده شوم. من نماینده ایران بودم و نمی‌خواستم به این راحتی مهر بازنده روی پیشانی‌ام بخورد؛ به همین دلیل به مربی‌ام اصرار کردم و او هم قبول کرد تا در مبارزه حاضر شوم. من همه تلاشم را کردم تا بتوانم مدال طلا را برای کشورم به ارمغان بیاورم؛ اما نشد. در آن مبارزه با این‌که درد داشتم اما با تمام وجود و توانم بازی کردم و از این‌که نتوانستم طلا بگیرم ناراحت شدم.

 

*پزشکان تشخیص داده‌اند باید همه مصدومیت‌هایت را جراحی کنی و این باعث دوری چندین ماهه تو از تکواندو می‌شود. در این خصوص تصمیمی گرفته‌ای؟
پزشکان گفته‌اند باید دست و پایم را جراحی کنم؛ اما فعلا تصمیمی نگرفته‌ام و برنامه‌ای برای جراحی ندارم. روزهای سختی را پشت‌سر گذاشته‌ام و فعلا فقط می‌خواهم استراحت کنم و مشغله ذهنی نداشته باشم. تا در یک فرصت مناسب برای آسیب‌دیدگی‌هایم تصمیم بگیرم.

 

*قبل از اعزام به کره‌جنوبی هم پزشکان به تو گفته بودند باید جراحی کنی؟
وضعیت مصدومیتم جوری بود که پزشکان تشخیص دادند باید جراحی کنم؛ اما همان‌طور که گفتم من نمی‌خواستم حضور در مسابقات جهانی را از دست بدهم چون به کسب طلا خوشبین بودم.

 

*با این‌که تو با آسیب‌دیدگی و درد در مسابقات جهانی حاضر شدی و حتی مدال باارزشی هم کسب کردی، برخی انتقاد کردند که چرا طلا نگرفتی؛ چه پاسخی به این انتقادات داری؟
من در این‌باره حرفی ندارم. با این حال از همه به خاطر این‌که نتوانستم طلا بگیرم، عذرخواهی می‌کنم؛ اما در آینده جبران می‌کنم.

 

*فکر می‌کنی چرا بانوان ایرانی عملکرد خوبی نداشتند؟
من در مسابقات جهانی ٢٠١٥ در روسیه و ٢٠١٧ در کره‌جنوبی حضور داشتم و معتقدم تیم امسال ایران نتایج بهتری کسب کرد. دو نفر از ورزشکاران ما تا پای سکو رسیدند و می‌توانستند مدال بزنز بگیرند اما بخت یاری‌شان نکرد. بازیکنان ما در این مسابقات مغلوب کسانی شدند که روی سکو رفتند و مدال‌های طلا و برنز کسب کردند به همین دلیل مشخص است که عملکرد تیم ما بهتر از دو ‌سال گذشته بود.

 

*بسیاری از مردم از تو حمایت کردند و در فضای مجازی برایت سنگ‌تمام گذاشتند؛ چه حرفی با مردم داری؟
دست همه مردم کشورم را می‌بوسم. همه آنهایی که به من لطف داشتند و آرزویشان طلا گرفتنم بود. شرمنده‌ام که نتوانستم مدال طلا را به ارمغان بیاورم. فقط امیدوارم بتوانم لطف آنها را جبران کنم.

منبع:ورزش سه

چپاروف تا 2 روز آینده به تهران می‌آید

هافبک تیم ملی ازبکستانی ظرف ٢ روز آینده برای مذاکره با مسوولان باشگاه استقلال وارد تهران می شود.

به گزارش “ورزش سه”، سرور چپاروف فصل گذشته با استقلال قرارداد یک و نیم ساله امضا کرد ولی بعد از محرومیت این باشگاه از فعالیت در فصل نقل و انتقالات به سپاهان رفت و تا این لحظه حاضر نشده به استقلال برگردد یا حداقل با مدیران این باشگاه مذاکره کند.

اما این بازیکن به مسوولان باشگاه استقلال اعلام کرده است که تا ٢ روز آینده به تهران می آید تا با مسوولان استقلال مذاکره کند و در صورت توافق در این تیم ماندگار شود.

نکته عجیب این است که استقلال هم اکنون در پست چپاروف داریوش شجاعیان، مجتبی جباری و فرشید اسماعیلی را دارد و معلوم نیست آیا منصوریان هنوز روی حضور این بازیکن نظر دارد یا نه.

مدیر برنامه های چپاروف در گفت و گو با ورزش سه این خبر را تایید کرد و گفت این بازیکن تا ٢ روز آینده وارد تهران خواهد شد.

 منبع:ورزش3

این 10 جمله را هرگز به همسرتان نگویید!!

 این 10 جمله را به شریک زندگی تان نگویید

گاهی از روی عصبانیت کلامی را به زبان می آوریم که عواقب خوبی ندارد. حرف هایی که می توانند یک رابطه عمیق عاطفی را از این رو به آن رو کنند. گاهی حتی پشیمانی نیز دردی را دوا نمی کند. بنابراین برای داشتن یک رابطه سالم و شاد نباید برخی چیزها را به زبان آورد. اگر شما هم می خواهید با جملات مخربی که باعث نابودی یک رابطه عاطفی می شوند، آشنا شوید، با ما همراه باشید.

ای کاش شبیه او بودی
به هیچ وجه شریک زندگی تان را با دیگران مقایسه نکنید. فرقی نمی کند که دیگران چه کسی هستند: خواهر، برادر، دوست، همکار یا… در هر صورت مقایسه تنها اعتماد به نفس طرف مقابل تان را از بین می برد که نتیجه مثبتی برای رابطه تان به همراه نخواهد داشت.

تو همیشه همین بوده ای
بدترین قسمت این جمله، کلمه «همیشه» است. این عادلانه نیست که شما کل رفتار شریک زندگی تان را تنها با یک یا حتی چند اشتباه زیر سوال ببرید. همین جمله باعث می شود که طرف مقابل تان ناراحت شده و حالت دفاعی به خود بگیرد که به تبع دلیل دیگری برای ادامه بحث خواهد بود.

تو مرا نمی فهمی
شاید واقعا شریک زندگی تان شما را درک نمی کند اما گفتن این جمله نه تنها دردی را دوا نمی کند بلکه باعث می شود که او دیگر هیچ تلاشی برای بهبود رفتارهای خود نکند. عشق زندگی تان تنها در صورتی که شما با صبر و بردباری کنار او باشید، برای تغییر رفتار خود تلاش خواهد کرد، پس به جای سرکوفت زدن، بهتر است که به او اعتماد به نفس لازم را برای درک بیشتر، بدهید.

تنهایم بگذار
شاید به دلیل عصبانیت زیاد بخواهید کمی تنها باشید، اتفاقا ایده خوبی است اما نباید نظر خود را این گونه بیان کنید. به جای گفتن «تنهایم بگذار» بهتر است بگویید «15 دقیقه دیگر به بحث مان ادامه دهیم» سپس در طول این زمان کمی قدم بزنید، پاهایتان را دراز کنید و نفسی عمیق بکشید تا افکارتان بار دیگر تمرکز و کنترل خود را به دست آورند. با گفتن «تنهایم بگذار» تنها شرایط را بدتر خواهید کرد.

تمامش کن
اگر وسط مکالمه هایتان از عباراتی چون «تمامش کن» یا «بس است» استفاده کنید، در واقع فرصت حرف زدن را از خود و شریک زندگی تان گرفته اید. شما باید با یکدیگر گفتگو کنید و از افکار و احساسات هم باخیر شوید تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید. نادیده گرفتن حرف های او دردی از دردهای شما دوا نمی کند. پس به جای آن از او سوالات بیشتری بپرسید و به او نشان دهید که برایش ارزش قائلید. در این صورت او نیز قدردان شما خواهد بود و برای بهبود رابطه تلاش بیشتری خواهد کرد.

شاید بهتر است که جدا شویم
هیچوقت همسرتان را تهدید به جدایی نکنید. بیان جدایی در مکالمه تنها تنش و استرس تان را زیاد می کند. شاید شما در اجرای این حرف خیلی جدی نباشید اما طرف مقابل تان ممکن است که آن را کاملا جدی بگیرد. اگر هم نسبت به جدایی جدی هستید، اول از یک مشاور کمک بگیرید.

واقعا کارهایت آزار دهنده است
مطمئنا برخی از رفتارهای شریک زندگی تان مطابق میل شما نبوده و آزارتان می دهد اما نباید آنها را با لحنی ناخوشایند به رویش بیاورید. لحن کلامی که به زبان می آورید نقشی اساسی در رابطه شما دارد، بنابراین به جای این که انگشت اشاره خود را مدام به سوی آنها دراز کنید، به فکر راهی برای رهایی شان باشید.

هیچوقت از تو راضی نبوده ام
بی شک شریک زندگی تان سعی دارد که شما را مدام خوشحال ببیند اما ممکن است گاهی در این راه با شکست مواجه شود. زمانی که شما به او می گویید که هیچوقت از او راضی نبوده اید، در واقع به او این پیغام را می دهید که تمام تلاش هایش بی ثمر بوده است. خوب است که صادقانه نظرتان را بگویید اما در انتخاب کلماتی که به زبان می آورید، محتاط باشید. اگر این مشکل را با لحنی درست بیان کنید، مطمئنا با کمک هم به یک راه حل واحد خواهید رسید.

من این کار را نمی کنم
شاید نظر شما یا راهی که انتخاب کرده اید با شریک زندگی تان متفاوت باشد اما این را هم بدانید که رابطه دو طرفه است و شما نیز مانند او انتظارهایی دارید. بنابراین به نظرات طرف مقابل تان گوش دهید و سپس نظرات خود را با لحنی مناسب بیان کنید تا در نهایت به یک نتیجه واحد برسید.

نمی دانم چرا این رابطه را آغاز کردم
ممکن است که شما در اوج عصبانیت این جمله را به زبان آورید اما اگر نمی خواهید که رابطه تان را تمام کنید، از گفتن چنین جملاتی به شدت بپرهیزید. مطمئنا بعدها که کمی آرام تر شدید، از حرف تان پشیمان خواهید شد، شاید زمانی که دیگر خیلی دیر است.
در نهایت، یادتان باشد که حرف های ما ممکن است که بخشیده شوند اما هیچوقت فراموش نخواهند شد. بنابراین مشکلات تان را با مهربانی و عشقی که میان تان است حل کنید تا رابطه ای زیباتر برای خود بسازید و از تک تک لحظاتش لذت ببرید.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

ازدواج با این دسته از دختران ممنوع!!

راه‌های شناخت طرف مقابل زیاد است شاید بتوان گفت به تعداد آدم‌ها راه وجود دارد اما نشانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند مثل میانبر عمل کند و کمک کند طرفین در مدت کوتاه آشنایی قبل از ازدواج به شناخت قابل‌قبولی برسند. در مورد انتخاب همسر، به شما می گوییم که با کدام دختران ازدواج نکنید.
با این دختران ازدواج نکنید

در این که انسان کامل و بی عیب وجود ندارد، شکی نیست. ولی گاهی داشتن یک سری ویژگی ها در شریک زندگی، می تواند زندگی را سخت و غیر قابل تحمل کند. بهتر است خانم ها این ویژگی ها را از خود دور کنند تا مشکلی در ازدواج آنها رخ ندهد.

ازدواج با زن تلخ و طعنه‌ زن
به نظر می رسد این جور زنان همیشه از دست همه ی مردها عصبانی هستند! احتمالا دل آنها یک یا چند بار توسط مردها شکسته شده و همیشه در حال سرکوفت زدن و حمله ور شدن به مردها هستند و اگر فرصتی برای شان پیش بیاید با کلام آزاردهنده و توهین و ناسزای ناشی از خشم بیرون حل نشده ی خود مرد مقابل را کاملا آزرده خواهند کرد. پس ازدواج با این زنان به صلاح نیست.

ازدواج با زن خودخواه
اگر دوست دارید بعد از ازدواج خانه ای شاد و همسری داشته باشید که شادی شما هم برای او مهم باشد پس باید دور زن خودخواه را خط بکشید! زنی که تعیین کرده همیشه خودش در الویت باشد نخواهد توانست یک خانه و زندگی گرم و شاد و عاشقانه برای تان فراهم کند.

ازدواج با زن پولدوست
زنی که نسبت به مسائل مادی، توجه و تمایل وسواس گونه دارد مطمئنا نمی تواند همسر خوبی بعد از ازدواج با شما باشد. اگر توجه او نسبت به پول و مادیات بیشتر از تامین عاطفی و روحی خانواده و همسر و فرزندانش باشد، نخواهد توانست نقش خود را به خوبی ایفا کند.

زنی که برای هر کسی عشوه گری می کند
آیا جذب زنی شده اید که به نظر می رسد همیشه در حال عشوه گری و طنازی برای این و آن است؟ این زن مانند یک پروانه که از گلی به گل دیگر می رود، توجهش به تمام مردهای دور و اطرافش هست و به نظر می رسد تمام مردها جذب او می شوند. خب، بهتر است چشمهای تان را خوب باز کنید! زیرا ترک چنین عادتی بعد از ازدواج بسیار دشوار است و شما مطمئنا تحمل دیدن و شنیدن این را ندارید که همسرتان بخواهد گفتگوهای پر از ناز و عشوه با تمام مردهای اهل محل داشته باشد!

زنی که اهل مهمانی های مداوم است
این زن به هر مهمانی دعوت می شود و حتما باید در همه ی آنها هم حضور داشته باشد، او بیشتر اوقات لباس هایی می پوشد که بیشتر از همه جلب توجه کند و به عبارتی نگین مجلس باشد! او مدام منتظر مهمانی بعدی است و به هیچ دعوتی نمی تواند «نه» بگوید. چنین زنی بعد از ازدواج  نمی تواند اهل زندگی باشد و آرامش و عشق مورد نیازتان را به شما بدهد، چون اصلا وقتش را ندارد!

زنی که همیشه همه چیز برایش مهیا بوده
دختری که در محیطی بزرگ شده که همه چیز همیشه در دسترسش بوده و هرگز تجربه ی تلاش برای به دست آوردن چیزی را نداشته است، احتمال اینکه بتواند زن خوبی برای همسرش باشد بسیار ضعیف است. فرقی نمی کند همسرش چقدر بتواند آن نوع زندگی و راحتی که این زن دوست دارد را برایش فراهم کند، چون نباید فراموش کنید که زندگی زناشویی و ازدواج گاهی واقعا نیاز به گذشت و صبر و فداکاری دارد و این چیزی است که چنین زنی برایش تمرین نکرده و آماده نشده و بعید به نظر می رسد که الان بتواند این تمرین ها را شروع کند.

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

انواع حلواها؛ به سفره افطارتان تنوع دهید

حلوای زنجبیلی

 • مدت زمان آماده سازی: 15 دقیقه
 • مدت زمان پخت: 20 تا 25 دقیقه
 • میزان سرو: 10 عدد مافین

مواد لازم:

 • آرد: 200 گرم
 • آرد برنج: 100 گرم
 • پودر قند: 200 گرم
 • کره: 100 گرم
 • روغن جامد: 100 گرم
 • روغن مایع: 1 قاشق سوپ خوری
 • پودر زنجبیل: 2 قاشق سوپ خوری
 • گلاب: حدودا یک دوم پیمانه
 • گردو خرد شده: 50 گرم
 • پودر پسته: به میزان لازم
 [عکس: 1278182_985.jpg]
طرز تهیه:

1. کره، روغن جامد و روغن مایع را در ماهی تابه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا ذوب شوند. آرد و آرد برنج را اضافه کنید و مدام هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شود و عطر آن بلند شود ولی مواظب باشید تا تغییر رنگ ندهد.

2. مواد را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا کمی سرد شود. پودر قند و زنجبیل را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.

3. در این مرحله اگر حلوا خشک بود کم کم گلاب را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا جایی که حلوا نرم شده و به راحتی گوشه ماهی تابه جمع شود. در این مرحله گردوی خرد شده را نیز اضافه کنید.

4. قالب ناودانی را با کیسه فریزر پوشش دهید. پودر بسته را به صورت نواری کف قالب بریزید. حلوا را داخل قالب ریخته و خوب پرس کنید. روی آن را با نایلون پوشانده و کناب بگذارید تا خنک شود، سپس به اندازه دلخواه برش بزنید.

نکته:

1. در صورتی که بخواهید این حلوا را به مقدار زیادی درست کنید، آردها را جداگانه تفت داده و در آخر کره و روغن را اضافه کنید.

2. این حلوا را به صورت کفگیری و یا قالبی یک نفره نیز می توانید درست کنید.
3. در تهیه این حلوا می توانید کلا از روغن جامد و یا کره استفاده کنید ولی روغن مایع را حذف نکنید.


اسلایس حلوا

 • مدت زمان آماده سازی: 30 دقیقه
 • مدت زمان پخت: 12 الی 15 دقیقه
 • میزان سرو: 12 نفر

مواد لازم:

 • تخم مرغ بزرگ: 4 عدد
 • پودر قند: 100 گرم
 • اسانس وانیل: یک قاشق چای خوری
 • آرد: 125 گرم
 • بکینگ پودر: 2 قاشق چای خوری
 • پودر کاکائو: 1 قاشق سوپ خوری
 • نمک: 1 پینچ
 • حلوای سنتی: به مقدار لازم
 [عکس: 1278183_814.jpg]
 طرز تهیه:

1. فر را روی 180 درجه سانتیگراد گرم کنید، سینی فر به ابعاد 23×33 سانتی متر را چرب نمایید و کاغذ روغنی بیندازید. زرده ها و سفیده های تخم مرغ ها را از هم جدا کنید.

2. زرده ها را به همراه شکر با همزن برقی با سرعت متوسط رو به بالا بزنید تا کاملا روشن و غلیظ شوند، وانیل را نیز بیفزایید، در ظرفی دیگر سفیده های تخم مرغ و نمک را با همزن برقی بزنید در حدی که سفیده فرم بگیرد و اگر ظرف را برگرداندید نریزد.
3. سفیده های فرم گرفته را در سه مرحله به ترکیب زرده اضافه کنید و به آرامی و دورانی با لیسک هم بزنید. سپس ترکیب آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائوی دو بار الک شده را برای بار سوم بر روی مواد کم کم الک کنید و با لیسک هم بزنید، مایه آماده شده را در قالب از قبل آماده شده بریزید و در فر به مدت تقریبی 12 الی 15 دقیقه بپزید.
4. پس از پخت، قالب را از فر خارج نمایید. اجازه دهید کاملا خنک شود. سپس از قالب خارج نموده کاغذ روغنی ها را جدا کنید.
5. حلوای سنتی را بر روی کیک بریزید و با پالت کاملا صاف نمایید. بعد به ابعاد 4×4 برش بزنید، کمی از حلوا را در قیف با ماسوره دلخواه بریزید و ماسوره بزنید.

نکته:

1. سه بار الک نمودن آرد علاوه بر این که به جدا شدن ناخالصی ها کمک می کند، باعث هوادهی آرد نیز می شود.

2. این اسلایس از جمله اسلایس کیک ها می باشد و از آنجایی که در ترکیباتش روغن یا کره ندارد، وجود حلوا در این اسلایس بسیار بجاست.
3. در صورت تمایل می توانید دو لایه حلوا روی اسلایس قرار دهید. یک لایه حلوای روشن تر و یک لایه حلوای تیره تر.

4. برای داشتن حلوای روشن تر آرد را کمتر تفت دهید و از زعفران استفاده نمایید و برای داشتن حلوای تیره تر یا آرد را کمی بیشتر تفت دهید (البته مراقب باشید آرد را نسوزانید) یا از کمی پودر کاکائو استفاده نمایید.